top of page

Kaip tai veikia?

 

Karšto vaško (arba cukraus) masė užtepama ant tos odos vietos, kurioje norima atlikti nepageidautinų plaukų šalinimą. Į šią masę įspaudžiama popieriaus ar medžiagos juostelė. Vaško masei sustingus, staigiu judesiu plaukai nuplėšiami kartu su juostele. Plaukai pašalinami kartu su šaknimis, taip pat pasišalina ir dalis negyvų odos ląstelių. 

 

Kiek ilgai plaukai neatauga? Nuo 3 iki 6 savaičių

 

Pliusai : Depiliacija vašku/cukrumi yra nesudėtingas metodas, todėl gali būti atliekamas namuose, nors šią paslaugą siūlo daugelis grožio salonų. Plaukeliai išraunami kartu su šaknimis, todėl vėliau ataugę plaukeliai paprastai būna plonesni nei ataugę po skutimosi. Depiliacija labai praktiška visais metų laikais,atostogų metu,  kadangi plaukeliai ilgai neatauga. 

 

Minusai : Šis depiliacijos būdas gali būti šiek tiek skausmingas, ypač jautriose kūno vietose bei šalinant stirpius, storus plaukus. Po procedūros gali atsirasti įaugusių plaukelių, todėl prieš procedūrą reikia tinkamai pasiruošti bei tinkamai prižiūrėti odą po procedūros tinkamais šveitikliais, drėkikliais.

 

                                                                            Keletas patarimų kurie  padės jums pasiruošti  : 

 

 

Prieš procedūrą

 

- Šveitimas: likus kelioms dienoms iki plaukelių šalinimo procedūros, gerai nušveiskite visas depiliuojamas vietas kūno šveitikliu su grūdėtomis dalelėmis. Taip pašalinsite negyvas odos ląsteles, tad bus lengviau užkabinti trumpus plaukelius.

 

Mažiau kavos ir alkoholio. Atsipalaidavimas – gera idėja, tačiau kava ir alkoholis didina organizmo rūgštingumą, dėl to oda gali tapti dar jautresnė. Ypatingai venkite kavos ir alkoholio 2-3 valandas prieš depiliaciją.

 

Likus 1-2 valandoms iki procedūros galite išgerti paprastų nuskausminamųjų.

 

Antibakterinis prausiklis. Ši priemonė padeda išvengti infekcijų ir spuogelių po depiliacijos, tad šiltu vandeniu su antibakteriniu prausikliu odą nuplaukite likus kelioms valandoms iki procedūros.

 

- Kad depiliacija vašku būtų efektyvi, plaukai turi būti tam tikro ilgio (bent 0,5 cm), todėl neskuskite depiliuojamos vietos pora savaičių iki procedūros.

 

 

 

Po procedūros

 

- Porą valandų nesimaudykite ir nešlapinkite depiliuotos vietos.

 

- Nesimaudykite vonioje - taip padidėja infekcijų ir užsikrėtimų rizika. Prauskitės po tekančiu vandeniu.

 

- 24 val. neikite į soliariumą, baseiną ar pirtį. Taip pat rizikinga maudytis atviruose vandens telkiniuose, dėl infekcijos tikimybės. 

 

- Atvykite švarūs ir dėvėkite laisvesnes kelnaites (glaudes) ir kuo natūralesnės medžiagos. Depiliacijos procedūra dirgina odą, ypač pirmas kartas yra sudėtingesnis (tankesnio plauko rovimas yra tikras išbandymas odai, šiluma taip pat atlieka savo vaidmenį), taigi oda būna padirgusi, tad užveržimas sintetiniais 'stringais' nėra pageidautinas, o po kojų depiliacijos stenkitės nesidėti pėdkelnių - jei tai įmanoma.

 

- Praėjus 48 val. po depiliacijos atlikite odos šveitimą. Tam tinkamos priemonės yra su natūraliomis jūros druskomis, kurios yra pakankamai šiurkščios, kad pašalintų negyvas odos ląsteles, kurios gali užkimšti poras bei neleisti plaukeliams išaugti. Tai sukelia plaukelių įaugimą.

 

- Jei išdygo keletas spuogelių NESPAUSKITE JŲ. Patepkite jį arbatmedžio aliejumi, ar kita dezinfekcine priemone kelis kartus per dieną. Praėjus keletai dienų plaukelis išlys pats.

 

Svarbiausia - rūpintis odos būkle nuolatos, nepamiršti ją drėkinti, maitinti bei šveisti ! 

 

 

Plačiau : www.depiliacija.eu 

 

 

DEPILIACIJA VAŠKU

bottom of page